Сайт українських фанатів футбольного клубу Ліверпуль - Фернандо Торрес
  ГОЛОВНА | Фернандо Торрес | Реєстрація | Вхід   15.07.2016 П`ятниця 10:26

liverpoolfc.com.ua

ГОЛОВНЕ: "Ліверпуль" підтверджує підписання воротаря | Клопп: Список трансферних цілей вже складено | Пьотр Зеліньські завершить перехід до "Ліверпуля" на цьому тижні| "Ліверпуль" планує парад перемоги

Перейшов у Челсі

Фернандо Торрес народився 20 березня 1984 року. Він став цікавитися футболом, ще будучи дитиною, і приєднався до своєї першої команді, Рarque 84, у віці п'яти років. Дідусь Фернандо був байдужий до футболу, проте коли мова заходила про клуб Атлетіко, він ставав його затятим уболівальником, саме від нього Фернандо успадкував любов до клубу з Мадрида.

Коли Торресу було сім років, він почав грати за команду сусідського кафе Mario's Holanda. Незважаючи на свій вік, він став регулярно забивати. Три роки по тому, у віці десяти років, він приєднався до своєї першої команди Райо 13. У 1994 році, у своєму першому сезоні за дитячу команду Райо 13 десятирічний Торрес забив 55 м'ячів, після чого був запрошений на перегляд в Атлетіко. Скаути були в захваті, а юний футболіст зарекомендував себе з кращого боку і приєднався до клубу з Мадрида в 1995 році. Через три роки Торрес виграв перший в кар'єрі титул у складі молодіжної команди. Керівництво Атлетіко подало заявку на участь в турнірі під назвою "Nike Cup Europe", на якому було представлено чимало іменитих європейських команд у віковій категорії до 15 років. Торрес став одним з лідерів команди і допоміг Атлетіко перемогти в цьому турнірі, а пізніше був визнаний кращим гравцем Європи в цій віковій категорії.

Атлетіко Мадрид
У 1999 році Торрес підписав перший контракт зі своїм клубом. Виступи юного форварда у складі збірної Іспанії у віковій категорії до 16 років також принесли успіх. У 2001 році іспанці виграли турнір в Алгарві і чемпіонат Європи, на якому Фернандо забив 7 м'ячів в 6 матчах і був визнаний кращим гравцем. Дебютний матч юного голеадора за дорослу команду Атлетіко відбувся в кінці сезону 2000/2001, а вже через тиждень він зумів забити свій перший гол, трапилося це в грі проти Альбасете. Буквально через сезон Атлетіко повернувся в Ла Лігу, тоді показники Торреса були вельми скромні - 6 м'ячів в 36 матчах Сегунди, але ця обставина не перешкодила Фернандо продовжити успішно виступати за збірні різних вікових категорій. За свій перший сезон у вищому дивізіоні Торрес зумів 13 разів вразити ворота суперників, а його Атлетіко закінчило чемпіонат на 12 сходинці. Трохи пізніше Фернандо дебютував за молодіжну збірну Іспанії.

Протягом декількох сезонів мадридський клуб безуспішно вів боротьбу за право участі в Єврокубках. Наприклад, у сезоні 2003/2004 Торрес забив 19 м'ячів в 35 матчах і в дев'ятнадцятирічному віці став наймолодшим капітаном в історії клубу, але Атлетіко фінішувало на 7 позиції, поступившись путівкою в Кубок УЄФА Севільї. Пізніше "Ель Ніньо" отримав запрошення в дорослу збірну країни, дебютувавши в товариському матчі проти збірної Португалії.

Зацікавленість провідних клубів Європи до Торреса зростав, але кожного разу він залишався вірним Атлетіко і продовжував виступати за збірну Іспанії, у складі якої поїхав на чемпіонат Європи 2004 року. На Чемпіонаті світу 2006 в Німеччині Торрес відзначився трьома голами. Сезон 2006/2007 став для "Ель Ніньо" останнім у складі Атлетіко.

Ліверпуль
4 липня 2007 футболіст приєднався до Ліверпуля, де відразу отримав знамениту футболку з номером "дев'ять", під цим номером раніше виступали такі легендарні футболісти як Іан Раш і Роббі Фаулер.

У своєму першому сезоні в Ліверпулі Торрес зумів вперше з часів Роббі Фаулера забити більше 20 голів у Прем'єр Лізі, побив рекорд за кількістю м'ячів, забитих іноземцем в дебютному сезоні, до того рекорд належав Руду ван Ністелрою (Фернандо зумів забити 24 голи в лізі), а також повторив рекорд Роджера Ханта, у восьми домашніх іграх підряд вразивши ворота суперника. Всього ж на його рахунку в першому сезоні 33 голи у всіх турнірах. У червні 2008 року Фернандо Торрес відправився на Чемпіонат Європи 2008 в Австрії та Швейцарії, де разом з Давидом Вільєю став основним нападаючим збірної. На першості Європи він забив 2 м'ячі, один з яких був забитий ним у фінальному матчі проти Німеччині 29 червня 2008 року в Відні. Цей м'яч став переможним для іспанців, які виграли фінал з рахунком 1:0 і, відповідно, стали кращою командою Старого світу.

У новому сезоні англійської Прем'єр Ліги Торрес забив перший м'яч Ліверпуля в цьому турнірі. Гол був забитий на 83 хвилині матчу Сандерленд - Ліверпуль, який завершився мінімальною перемогою гостей 0:1.

На початку нового сезону Торрес допоміг своїй команді 3-ма м'ячами, але це не врятувало Ліверпуль від 2 поразок: від Тоттенхема 1-2 і Астон Вілли 1-3. Він відзначився в матчах зі Сток Сіті, Астон Віллою і Болтоном.

29 грудня 2009 на 93 хвилині матчу з Астон Віллою забив вирішальний гол, до того ж, цей м'яч став 50-им у Прем'єр Лізі. Матч завершився мінімальною перемогою Ліверпуля з рахунком 0:1.

У сезоні 2009/2010 Торрес був дуже схильний до травм і в загальному пропустив майже половину матчів чемпіонату. Однак, незважаючи на ці труднощі, іспанець забив 18 голів в 22-х матчах, що дозволило йому розділити 6-е місце в рейтингу бомбардирів з Джермейном Дефо з Тоттенхема, який, провів на 11 матчів більше.

Під час літнього міжсезоння 2010 преса сватала Торреса у ряд інших клубів. Називалася навіть ймовірна сума трансферу - 70 мільйонів фунтів стерлінгів. Проте сам гравець розвінчав ці чутки, і, новий сезон розпочав у складі Ліверпуля.

В те ж саме літнє міжсезоння Рафаель Бенітес покинув команду, а Ліверпуль очолив тренер Фулхема Рой Ходжсон. Сам же Торрес перші декілька матчів пропустив так як відпочивав після Чемпіонату Світу. Цей сезон команда почала невдало. Найвища позиція до якої діставалися мерсисайдці була аж 7, нові власники клубу звільнили Ходжсона. Сам же Торрес невдоволений такими справами клубу, вирішив податися кудись вище. В результаті 31 січня 2011 року, Роман Абрамович купив Фернандо в Ліверпуля за 50 мільйонів фунтів. За іронією долі так сталося, що дебют іспанця за Челсі прийшовся саме на матч проти Ліверпуля. Торрес розпочав матч з перших хвилин, але нічого не продемонструвавши був замінений на 66 хвилині, а його новий клуб Челсі, мінімально поступився мерсисайдцям.

Міжнародна кар'єра
Торрес забив переможний гол у фіналі Євро-2008 на 33-й хвилині. Зробив за збірну Іспанії два хет-трики. Один з них був оформлений на Кубку Конфедерацій проти збірної Нової Зеландії.

Сезон травм 2009/2010 відбився і на виступі Торреса на Чемпіонаті світу в ПАР. Торрес не зміг продемонструвати своєї кращої гри і за весь турнір так і не забив жодного гола, а в останніх двох матчах змагань, півфіналі та фіналі, що відбувся 11 липня 2010 року, він навіть опинявся поза стартовим складом. У фінальному поєдинку проти збірної Нідерландів Фернандо вийшов в лише в другому додатковому таймі на заміну Давіду Вільї. На останній хвилині футболіст отримав травму паху і майже хвилину лежав на газоні, хоча гра тим часом тривала. Нагадаємо Іспанія стала Чемпіоном світу.