Кубок УЄФА 2001
Суперкубок УЄФА 2001
Суперкубок Англії 2001

Влітку 1988 року на Енфілді було оголошено про початок французької революції.

Ліверпулю під керівництвом Роя Еванса завжди не вистачало одного кроку до здобуття чемпіонства, прихід колишнього тренера збірної Франції Жерара Ульє, повинен був виправити цю ситуацію. Француз прибув на Енфілд для того щоб добавити необхідної стійкості і дисципліни атакуючим футболістам команди.

Жерар до того часу вже побував на Енфілді. Колись давно він будучи вчителем однієї з ліверпульських шкіл приходив на матч "Червоних". Тепер він вдруге в своєму житті переступив поріг Енфілда, проте на цей раз з іншою місією. Француз повинен був відробити колишню славу Ліверпуля.

Спочтаку Ульє було призначено партнером Роя Еванса. Проте, обидва тренери не змогли дійти згоди, від чого відповідно погіршилися результати команди. Через чотири місяці після приходу Ульє Рой подав у відставку. Сталося це після програного матчу Кубка Ліги Тоттенхему 3:1.

В тому сезоні Ліверпуль грав дуже нестабільно, команду переслідували травми і в підсумку "Червоні" фінішували лише сьомими. Цей результат поставив завдання перед Ульє збудувати боєздатну команду, яка зможе поборотися за трофеї.

Швидких успіхів звичайно не було, адже француз перебудував майже весь колектив. Команду покинуло десять футболістів і прийшло сім нових. З основних гравців Ліверпуль покинули Пол Інс, Джейсон МакЕтір і Стів МакМанаман. На їх місце прийшли Самі Хююпія, Дітмар Хаманн і Стефан Аншо.

Це тріо забезпечило стійкість оборонних редутів команди, а Ульє зробив з Ліверпуля команду, яку важко було здолати.

Сезон 1999-2000 приніс значний прогрес. Подолавши певні проблеми на старті чемпіонату, за шість турів до завершення Ліверпуль перебував на другій позиції. Проте, команда не змогла виграти жодного з цих матчів і фінішувала за межами зони Ліги Чемпіонів.

Це стало неабияким розчаруванням для Ульє, який набрався ще більшої рішучості в наступному сезоні.

Сезон 2000-01 став рясним на трофеї. Прекрасна кампанія поклала кінець безтрофейному періоду, який тривав шість років.

Спочатку Ліверпуль виграв Кубок Ліги, у фіналі перемігши Бірмінгем. Згодом, команді підкорилися Кубок Англії, Кубок УЄФА, Суперкубок Англії і Суперкубок УЄФА. Всі ці трофей були виграні за один календарний рік. Також, Ліверпуль непогано фінішував у чемпіонаті. Команда посіла третє місце, це означало, що Ліверпуль гратиме в Лізі Чемпіонів.

Унікальна кількість трофеїв і відновлення репутації однієї з кращих команд Європи, на сезон 2001-02 знову покладалися великі сподівання.

Проте, зусилля, яких Ульє доклав для того щоб повернути Ліверпуль до слави, не залишилися непоміченими. 13 жовтня після час матчу проти Лідса (1:1) Жерар захворів.

У француза почалися проблеми з серцем і поки він відновлювався від важкої операції, тренерські функції на себе взяв Філ Томпсон.

Томпсон досить стабільно управляв командою. Повернення Ульє не надихнуло Ліверпуль на чемпіонство, проте, команда фінішувала другою, що стало відображенням певного прогресу.

Але, послідовності результатів в наступному сезоні не було. Всі очікували першого чемпіонства за останні 13 років, проте Ліверпуль розчарував зайнявши лише п'яте місце в чемпіонській гонці.

Літом француз зробив декілька сумнівних придбань, купивши Бруно Шейру, Ель-Хаджі Діуфа і Саліфа Діао. Виграний Кубок Ліги, коли "Червоні" перемогли у фіналі МЮ 2:0, став лише втішним призом на фоні попередніх успіхів команди.

В сезоні 2003-04 Ліверпуль знову не був претендентом на чемпіонство. Команда лише в останніх турах змогла забезпечити четверте місце, яке гарантувало участь в Лізі Чемпіонів.

Тоді, керівництво Ліверпуля вирішило, що прийшов час змін. Незважаючи на небажання Ульє покидати Енфілд, який відчував, що його проект ще не завершений. Влітку 2004 року Жерар таки залишив команду.

Це було доволі сумним прощанням. Ульє став людиною, яка змогла повернути славу Ліверпулю. Багато хто вважає, що сезон 2001, коли Ліверпуль виграв требл, є одним з найкращих в славній історії "Червоних".