22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
 Статистика
Від початку і до наших часів (ст 3)

Сезон 1983-84. Іан Раш забив 45 м’ячів за сезон. У фіналі Кубка Ліги суперником Червоних став Евертон. Перший матч на Уемблі закінчився безгольовой нічиєї 0-0. Перегравання відбулося через три дні на Мейн Роуд. Зусиллями Грема Сунесса, Ліверпуль отримав перемогу з мінімальним рахунком 1-0.
Фінальний матч Кубка Європейських Чемпіонів був зіграний в Римі, на стадіоні Олімпіко. Підопічним Фегана протистояла Рому.
Ліверпуль - Гроббелаар, Ніл, Алан Кенеді, Лоуренсон, Уїлан, Хансен, Далгліш Чи,, Раш, Джонстон, Сунесс.

На 14 хвилині Філ Нил відривається рахунок в матчі, після помилки воротаря Роми Танкреді. Перед перервою Пруццо порівнює рахунок в матчі. 1-1. Команди йдуть на перерву.
Ліверпуль стримував атаки Роми, довівши справу до післяматчевих пенальті. Ніл, Сунесс, Раш і Кенеді блиснули виконавською майстерністю, тоді як Брюс Гроббелаар і його знамениті трюки на лінії, зуміли вивести гравців Роми з рівноваги. КЕЧ в 4 раз відправляється до Ліверпуля! У чемпіонаті Червоні також стали першими, випередивши Саутгемптон на 3 очки.
Чемпіонат 1984-85 Червоні закінчили на 2 строчці, на 13 очок позаду Евертона. Виліт з Кубка Англії на півфінальній стадії, а також невдалий виступ в Кубку Ліги. Попереду фінал Кубка Європейських Чемпіонів. 29 травня 1985 року на бельгійському стадіоні Ейзель, суперник Ліверпуля відомий - італійський Ювентус.
Ніч, яка могла увійти до історії клубу як одна з найбільших, перетворилася на кошмар. Матч був під загрозою відміни через масовий безлад ще до початку, не дивлячись на небезпеку, він був зіграний. 38 італійців і бельгієць загинули в тисняві.
Ювентус отримав перемогу з рахунком 1-0, єдиний м’яч з одинадцятиметрової позначки забив Платіні.
Пізніше керівництво УЄФА приймає рішення про дискваліфікацію англійських клубів з єврокубків строком на п’ять років, для Ліверпуля термін був продовжений до семи років.

1986 - Перший Дубль.

Було відомо наперед, Феган піде у відставку по закінченню сезону 1985-86. За традицією «Бут Рум» пост повинен був прийняти помічник Пейслі - Ронні Моран, проте, керівництво йде на незвичайний крок і призначає Далгліша граючим тренером.

Кенні Далгліш почав кар’єру тренера, вигравши в свій дебютний сезон, перший в історії дубль (Чемпіонат і Кубок Англії). У фіналі Кубка Англії був обіграний Евертон. Лінекер відриває рахунок в матчі, Раш забиває в грі м’яч відповіді на 57 хвилині, після пасу Мельбю. Через 6 хвилин Крег Джонстон робить рахунок 2-1 на користь Ліверпуля. І на 84 хвилині Раш оформляє дубль 3-1.
Ліверпуль - Гроббелаар, Лоуренсон, Беглін, Никол, Уїлан, Хансен, Далгліш, Джонстон, Раш, Мельбю, Макдональд
Ще два титули чемпіона прийшли в сезонах 1988 і 1990, разом з Кубком Англії ’89.
15 квітня 1989 року - це день, який надовго залишиться в пам’яті фанатів Червоних у всьому світі. Ліверпуль оспорював Кубок Англії в півфіналі з Ноттінгем Форест на стадіоні Хіллсборо. 96 фанатів Ліверпуля трагічно загинули, через неадекватні дії поліції і стюардів стадіону.
Далгліш покинув клуб в 1991-му. Виконуючим обов′язки головного тренера став Ронні Моран. Пізніше за кермо влади узяв в свої руки Грем Сунесс. Його перший сезон привів Червоних до перемоги в Кубку Англії, перемога над Сандерлендом з рахунком 2-0.
Енергійний Сунесс став жваво перекроювати склад клубу, внаслідок чого такі футболісти як: Барроуз, Бердслі, Макмахон, Марш і Стоунтон були продані в інші клуби.
Тренерство Сунесса не можна назвати успішним, провали в трансферній політиці, а також підірвана дисципліна в клубі привели до того, що після декількох спроб виграти для клубу трофеї, Грем Сунесс був звільнений і відкрив шлях для Роя Еванса в 1994 році.
1994 рік був ознаменований найприголомшливішими відвідинами фанатів коли-небудь баченим на трибунах. Норвіч Ситі стали свідками того, як на Енфілде розмістилися 44 339 фанатів. Багато хто з них застав ще таких легендарних осіб, як Пейслі і Далгліш. Дата 30 квітня 1994 року увійде до історії Ліверпуля, але не в історію його футбольних перемог.
Норвіч виграв 1 - 0, завдяки удару Джеремі Госса в «ворота Копа».

Як і Сунесс, Еванс почав кар’єру тренера Червоних з кубкової перемоги. Виграний Кубок Ліги (1995). Але, всупереч очікуванням, клуб знову не зміг «вижити» в Європі, і його нестійке положення в чемпіонаті продовжувалося. У 1996 році Ліверпуль зміг досягти фіналу Кубка Англії, де поступився в додатковий час МЮ, 1-0 (Кантону).
Літом 1998 Жерар Ульє був призначений напарником Риючи Еванса. Проте, цьому партнерству було призначено швидко закінчитися і після чотирьох місяців сумісного керівництва Рий Еванс покинув клуб.
Рий, вірна слуга свого клубу, ніколи не був людиною, що прагнула підкреслити свою індивідуальність перед клубом - тим клубом, який він підтримував, коли був ще хлопчиськом, і в якому він зробив кар’єру від гравця до головного тренера.
Пізніше Еванс відмітив в одному з своїх інтерв′ю, що не хотів бути «тінню на стіні» - але саме ці слова стали заголовком його автобіографічної книги, опублікованої в 2004 році.

2001 - Рік кубкового Требла

Ульє був одним з небагатьох тренерів клубу, якому довелося зіткнутися з нелегкою проблемою, - відновити довіру і дисципліну серед своїх гравців.
Він успадкував команду, яка поширювала своє відношення до Роя Евансу як до «одного з хлопчиків» на все керівництво клубу.
Поволі, але упевнено він почав будувати команду, якій Ліверпуль знову міг би гордитися. Таким гравцям, як Полу Інсу, і, пізніше, Роббі Фаулеру, вказали на двері, оскільки вони не особливо прагнули стати частиною нової атакуючої і дисциплінованої гвардії Ульє. Прийшли такі гравці, як Гарі Макаллістер, Мілан Барош, Самі Хююпія, Стефан Аншо, Йон Арне Рісе, Еміль Хескі, Дітмар Хаманн…
Жерар Ульє почав формувати свою команду, готову боротися за першість. Успіх не був миттєвим, але після двох сезонів, проведених без особливого блиску, пришли відразу три трофеї. Перемога в Кубку Ліги над Бірмінгемом була першим трофеєм клубу за 6 років, а незабаром за нею послідували Кубок Англії і, через два місяці, Кубок УЄФА.

Пам’ятний фінал за Кубок УЄФА побачив, як команда Ульє перемогла іспанський Алавес 5 - 4 в додатковий час. Гравці відсвяткували перемогу в центральному крузі, виконуючи You`ll Never Walk Alone.
Успіх був пронизливим всіх думкою, оскільки зростаючі шанси Ліверпуля повернути минулу потужність і досягнутий клубом прогрес підстебнули деяких гравців почекати з розірванням контрактів, яке ще два сезони назад здавалися неминучими. Ліверпуль в той момент представлявся їм клубом, що майже досяг вершини, і турнірна таблиця підтверджувала це.
Проте, деякі дорогі гравці, Ель-хаджі Діуф і Еміль Хеські, опинилися «флопамі», і Ульє пізніше не пішов на продовження контрактів, сказавши, що покупка Діуфа (літо 2002) була великою помилкою.
Незабаром стало зрозуміло, що успіх був короткочасним, і Ульє ввічливо попросили піти у відставку.

2005 - Чемпіони Європи

У попередньому сезоні, повному спекулятивних чуток, Ліверпуль зробив велику ставку, уклавши багатообіцяючий контракт з молодим тренером Рафаелем Бенітесом з Валенсії. Рафа зіткнувся з великою проблемою, збираючи команду, розбалансовану середніми гравцями ери Ульє.

У лютому 2005 року Ліверпуль зміг вийти у фінал Кубка Ліги. Рійсе відкрив рахунок в матчі на першій хвилині, але автогол Джеррарда, перевернув все для з ніг на голову. 3-2 перемога Челси в додатковий час, перший фінал під керівництвом нового тренера програно.
У травні 2005 року Ліверпулю вдалося досягти фіналу, цього разу Ліги Чемпіонів, шостий раз в історії клубу. Програний начисто перший тайм і рахунок на табло 3-0, робили перспективи Червоних мізерними. У другому таймі Ліверпуль зібрав волю в кулак і відіграв три м’ячі. 3-3. гра переходить в додатковий час.
Чудо-сейв у виконання Ежі Дудека в додатковий час, а також упевнена гра в серії післяматчевих пенальті, дарують таку емоційну і бажану перемогу клубу і уболівальникам!

Потім була перемога у Суперкубку УЄФА. У Монако на стадіоні «Луї II» в поєдинку між «Ліверпулем» і московським ЦСКА сильнішими виявилися «червоні». На гол армійця Карвальо Бенітеc відповів своїм «джокером» Джібріль Сіссе. Після нічиї гра перейшла в додатковий час, а там вже ЦСКА дотиснули все той же Сіссе і Луїс Гарсія.