26 27 28 29 30
 Статистика
Головна » 2010 » Квітень » 2 » 11:42
Ліверпуль програє в Лісабоні (Відеоогляд)
Бенфіка - ЛіверпульП'ять останніх виїздів Ліверпуля до Португалії закінчувалися не найкраще для "червоних". Проти Бенфіки мерсисайдці грали вже два рази. У 1984-му році португальці вдома здолали представників Туманного Альбіону, а чотири роки тому "орли" з аналогічним рахунком (1:0) переграли Ліверпуль. У "орлів" у нинішньому сезоні вже є досвід битви з англійськими командами. Інший ліверпульський клуб Евертон двічі опинявся в програшному положенні в матчах проти Бенфіки.

Почалося все із спалаху люті щодо Райана Бабеля, який не злякався піти вперед на м'яч своєю головою в оточенні ніг суперників. У цьому епізоді все обійшлося для голландського гравця, але незабаром оборона Бенфіки допустила помилку, яка призвела до взяття їх воріт. Стівен Джеррард, виконуючи штрафний удар на лівому куті поля в районі штрафного майданчика господарів, явно згадав з Даніелем Аггером домашню заготовку. Капітан "червоних" відкотив м'яч по горизонталі в центр штрафного, звідки Аггер, стоячи спиною до воріт, не став витрачати час на розворот, а пробив п'ятою, незважаючи на протидію двох захисників португальського клубу. Так, дуже просто, Ліверпуль вже на старті двоматчевогоо протистояння отримав фору. Португальці обрали досить логічну тактику нападу. М'яч в чужу штрафну доставляли через фланги, звідки слідували подачі на Оскара Кардосо. Практично кожен навіс у володіння гостей перетворювався на нервування для Пепе Рейни. Захисники Ліверпуля чомусь весь час нагнітали обстановку біля своїх воріт. Господарі, відчуваючи слабину, намагалися атакувати в виробленою схемою.

Спокійний перебіг поєдинку перервався на 30-ій хвилині. Фернандо Торрес на лівому фланзі грамотно вкрив м'яч корпусом, а  Луізао сильно вдарив по ногах ззаду іспанця. Порушення було настільки явним і грубим, що жовта картка Луізао була ще найкращим покаранням для порушника. Гостям би заспокоїтися і продовжити зустріч, але за одноклубника вирішив заступитися Райан Бабель. Він почав закривати рот Луізао своєю рукою, що, природно, не могло сподобатися нікому. Шведський арбітр знаходився поруч і бачив все, що витворяв з суперником Бабель, але покарання для нього здивувало навіть португальців. Йонас Ерікссон мав моральне право видаляти з поля Бабеля, але арбітр порушив правило будь-якого закону, в тому числі і футбольного: ступінь відповідальності не повинна перевищувати ступінь діяння. Сумніваюся, що дії Райана були настільки грубими, що вони заслуговували видалення, але після консультації зі своїми помічниками Ерікссон рішення змінювати не став.

Отримавши чисельну перевагу, португальці почали чинити тиск на лівий фланг Ліверпуля. Крайньому захиснику "червоних" Еміліано Інсуа в ці хвилини доводилося складно, а Рафаель Бенітес всім своїм виглядом давав зрозуміти Інсуа, що тому доведеться ще тривалий термін витримувати пресинг суперників.

На 57-ій хвилині, господарі заробили право на небезпечний штрафний удар. Даніель Аггер збив в небезпечній близькості від воріт Оскара Кардосо. Сам постраждалий пробив в обвід "стінки", але потрапив у штангу. Гравці Бенфіка після відскоку зразу ж повернули м'яч у штрафний майданчик. Пабло Аймар вже готувався пробити по воротах з кута воротарського майданчика, як у його опорну ногу різко врізався Еміліано Інсуа. Суддя, повагавшись кілька секунд, вичекав театральну паузу і, нарешті, вказав на "точку". Численні повтори показали, що пенальті таки був. Пепе Рейна вгадав, куди проб'є Оскар Кардосо, але нападаючий пробив дуже сильно.

Через пару хвилин Фернандо Торрес вискочив один на один із голкіпером гостей, але поквапився з ударом, пробивши повз ворота, а незабаром була відповідь. Джеймі Каррагер, стелячись в підкаті, автоматично виставив уперед руку, куди і потрапив м'яч. І знову пенальті, знову біля м'яча Оскар Кардосо, знову б'є в той самий кут, але Рейна не вгадує. Рахунок став 2:1. До кінця матчу гра заспокоїлась, і тепер усе вирішиться на Енфілді 8-го квітня.

Бенфіка - Ліверпуль 2:1
Голи: Кардосо 59, 79 (два - з пенальті) - Аггер 9

Бенфіка: Жуліо Сезар, Максі Перейра (Нуну Гомеш 66), Луізао, Давид Луіс, Коентрау, Хаві Гарсія, Мартінш (Аморім 72), Рамірес, Аймар (Аіртон 86), Ді Марія, Кардосо

Ліверпуль: Рейна, Джонсон, Аггер, Каррагер, Інсуа, Маскерано, Лукас, Джеррард (Бенаюн 90+1), Куйт, Бабель, Торрес (Нгог 82)