Перший рік Клоппа: злети і падіння

ПОЗИТИВИ

Прибуття "Нормального"

Давайте будемо чесними, за винятком, можливо, приходу Кенні Далгліша, який замінив Роя Ходжсона, ніколи ще призначення нового тренера не викликала такого ажіотажу, перш ніж Юрген Клопп став новим тренером "Ліверпуля".

У момент своєї презентації, німець зумів завоювати симпатію багатьох прихильників клубу та представників ЗМІ.

Він справив відмінне перше враження, і його позитивна енергія, плюс весела і відверта манера спілкування, стали хорошим фундаментом для початку роботи

Брати по зброї проти "дроздів"

Не все, що робив Клопп, зустрічало винятково загальне схвалення.

І були, звичайно, вигуки здивування, коли бос "Червоних" вирішив відзначити гол, забитий на останній хвилині нічиєї проти "Вест Бромвіча" в грудні минулого року, закликавши команду взятися за руки і привітати вболівальників.

"Чому, чорт візьми, він так задоволений одному очку вдома з "Вест Бромвічем?", - обурювалися критики.

Те, що багато хто порахував втратою двох очок, на думку Клоппа стало моментом об'єднання і одним з головних факторів підйому морального духу в команді.

І це був перший крок Клоппа на довгому шляху злиття команди і її прихильників, коли і гравці, і вболівальники можуть розділити такі моменти разом.

Вистава на "Керроу Роуд"

Начебто й не повинно бути нічого смішного в тому, що чоловік зламав пару дорогих окулярів...

Але усмішки сяяли на обличчях всіх в "Ліверпулі", коли окуляри Клоппа вирушили в політ після закінчення доданого часу гри проти "Норвіча" в січні.

Програючи по ходу гри 3-1, "Червоні" все ж вирвалися вперед 4-3, але, здавалося б, втратили перемогу, коли пропустили гол на 90-й хвилині.

Втім, ще залишався час для того, щоб Адам Лаллана забив драматичний переможний м'яч і побіг у бік Клоппа, ініціювавши шалене святкування, яке згодом вимагало від німця поїздки в оптику.

Звичайно, це був всього лише "Норвіч", але це був ще і трилер у дев'ять м'ячів, а також свідоцтво відродження духу команди Клоппа.

Перемога над "Дортмундом"

Здавалося б, сама доля звела "Ліверпуль" з колишнім клубом Клоппа дортмундською "Боруссією" у Лізі Європи, і поєдинок обіцяв бути цікавим.

Але мало хто міг очікувати, що ця зустріч стане історичною і увійде в класику "Енфілдських" вечорів.

Стамбул стоїть осібно. Однак, з точки зору поєдинків на власному полі, перемога "Ліверпуля" 4-3 над клубом Бундесліги, мабуть, неперевершена в плані глибокого драматизму.

Клопп представив свій перший справжній подарунок для цілого покоління вболівальників "Червоних", не звиклого до європейських вечорів.

Захоплення на "Емірейтс"

Літо стало першою реальною можливістю для Клоппа привести склад "Ліверпуля" до бажаного вигляду.

Багато гравців покинули команду, з'явилися перспективні новачки, в основному з Прем'єр-Ліги і Бундесліги.

Передсезонка була інтригуючою, але поєднання очікування і трепету, наповнювало атмосферу, коли "Ліверпуль" відкрив свій сезон матчем проти "Арсеналу".

Вболівальникам не варто було турбуватися. Захоплююча перемога 4-3, в тому числі чудовий гол від дебютанта Садіо Мане, стали відмінним початком сезону.

Як і категоричною заявою про майбутні наміри.

НЕГАТИВИ

Непристойності після гри з "Пелас"

“...ський "Крістал Пелас...", - так Юрген Клопп відреагував на свою першу поразку з "Ліверпулем".

Але не рахунок 2-1 на користь гостей був тим, що найбільше засмутило боса "Червоних" листопадовим вечером.

Його вбило видовище того, як уболівальники почали спокійно залишати "Енфілд" після того, як Скотт Данн забив переможний гол.

"Після голу на 82-й хвилині, за 12 хвилин до закінчення гри, я бачив багато людей, які покидають стадіон", - сказав Клопп.

“Я відчував себе дуже самотнім в цей момент. Хіба матч вже закінчився? Між 82 і 94 (хвилинами) можна забити вісім голів, якщо захотіти".

І тільки час дозволив довести правоту слів Клоппа.

Рукостискання, яке не відбулося

Навіть якщо і розійшлися думки з приводу святкування нічиєї, видобутої у грі проти "Вест Бромвіча" у грудні, всі одностайно погодилися, що Клопп допустив непрощенну помилку відразу ж після фінального свистка.

Навіть сам тренер "Червоних" визнав це.

Обурений своїм першим знайомством з прямолінійним підходом до гри тренера "Вест Брому" Тоні Пьюліса, Клопп відмовився потиснути руку своєму колезі.

Пізніше він вибачився. І до того часу, як команди повторно зустрілися в травні, уроки були витягнуті.

“Сьогодні все було добре", - сказав Клопп.

“Обидва емоційні, обидва в грі, як це і повинно бути, і після гри рукостискання. Відмінно!"

Провал з "Уотфордом"

Через тиждень після вицарапаного очка вдома проти "Вест Бромвіча", "Ліверпуль" поїхав в Уотфорд.

Це був гіркий досвід - "Червоні" програвали 0-2 вже через 15 хвилин, а до фінального свистка рахунок був вже 0-3.

Невдача стала однією з багатьох на складному шляху - поразки "Ньюкаслу" і "Вест Хему" були не набагато приємнішими – але провал на "Викэрэйдж Роуд" стоїть осібно.

Повернення Мартіна Шкртела навряд чи можна було назвати вдалим, а якщо Клопп ще не встиг сформувати остаточної думки щодо Адама Богдана перед грою, то після гри все стало остаточно зрозуміло.

Наслідки поразки "Севільї"

Імпульс був з "Ліверпулем". Сила була з "Ліверпулем". Форма була з "Ліверпулем".

Але трофей Ліги Європи поскакав в Іспанію до "Севільї".

45 хвилин все було відмінно, "Червоні" були попереду, завдяки голу Деніела Старріджа. Все йшло до логічного завершення.

Знадобилося лише 18 секунд другої половини гри, щоб все перевернулося з ніг на голову. "Ліверпуль" з незрозумілої причини провів, можливо, свій найгірший тайм за останній час.

Клопп все ще не міг позбутися від гірких спогадів, коли його команда зібралася для передсезонної підготовки у липні.

"Звичайно, я досі думаю про це", - сказав він.

"Минув час, але мені досі не по собі".

Але це була остання гра "Ліверпуля" до того, як епоха Клоппа – з його підписанням, його методами – почала діяти по-справжньому.

Історія Сако

Не в докір Клоппу як такий, а лише як нагадування про те, що за рік на "Енфілді", тренер приймав часом поспішні і спірні рішення, поговоримо про історію з Мамаду Сако

У квітні, Сако був культовим героєм серед уболівальників і автором недавніх голів у ворота дортмундської "Боруссії" та "Евертона", коли його сезон перервався через невдалий тест на допінг.

Француз був в кінцевому рахунку виправданий. Але проблеми з дисципліною під час літнього туру по США, призвели до того, що Сако був відправлений додому і вигнаний з першої команди.

Чи виступить гравець ще коли-небудь за першу команду - невідомо, а тепер ще й малоймовірно.

Але якось не віриться, що Клопп не мав ніякої можливості впоратися з подібною проблемою, не довівши її до критичного стану.

Джерело: liverpoolecho.co.uk

Переглядів: 141 | Додав: GLover | Рейтинг: 5.0/4